دسته بندی محصولات
تماس با ما

پلیمر Kejian مواد (شانگهای) شرکت, با مسئولیت محدود

آدرس: شماره 3258 Shenzhuan جاده, منطقه Songjiang شانگهای

تماس: دوریس وو

تماس: 86-21-57855149; 18217261378

فکس: 86-21-57855398

ایمیل:export@kejian-china.com

کد پستی: 201603

فروش: Xuesong چن

تلفن: 13761748877

اسکایپ:skywings881

فروش: دوریس وو

تلفن: 18217261378

اسکایپ:rainieshow  

استفاده از چسب بر روی کشتی هال
Mar 30, 2018

در صنایع ساخت و ساز سنتی، اغلب استفاده از پرچین، اتصال پیچ، جوشکاری و سایر روشهای اصلاح استفاده می شود. روش های اصلاح این روش با مواد، شکل، ضخامت، اندازه، سختی و غیره محدود می شود. غلظت استرس را آسان می سازد، باعث آسیب به ساختار اصلی کشتی، دسترسی به کشتی را کاهش داده و هزینه تعمیر و نگهداری کشتی را افزایش می دهد.


با توسعه فن آوری چسب، چسب ها به تدریج جایگزین روتینگ، پیچ، جوشکاری و دیگر روش های ثابت برای جایگزینی سنتی می شوند. به دلیل اینکه کشتی ها در رودخانه ها، دریاچه ها، دریا ها و دیگر محیط های پیچیده و سخت، قایقرانی را تغییر داده اند، آب و هوا تغییر پذیر است و حوادث ناگهانی از این رو، برای چسبندگی های خاصی از قبیل مقاومت در برابر آب، مقاومت به پیری جو، مقاومت در برابر روغن، مقاومت متناوب دمای بالا و پایین، مقاومت بازدارنده شعله و مقاومت لرزش، مورد توجه ویژه قرار گرفته است. برخی از الزامات چسب های کابین غیر سمی، بی مزه، زیبا، ساخت و ساز کشتی به طور کلی نیاز به عملیات در محل، نیازهای فرآیند ساده و سریع است.


(قسمت اول): استفاده از چسب بر روی کشتی هال

1. کاربرد در مواد کامپوزیتی کشتی

FRP، یا پلاستیک تقویت شده از فایبرگلاس، دارای ویژگی های زیر در مواد سنتی است: وزن سبک، مقاومت بالا، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر چسبندگی شیمیایی، نفوذ دی الکتریک خوب و مایکروویو، چقرمگی خوب، ظاهر زیبا و قابلیت تشخیص خوب است. هزینه کم، فرایند ساده به طور گسترده ای در قایق های ماهیگیری، کشتی های کروز، قایقرانی، زیردریایی ها، تولید کننده معادن سنگ شکن استفاده می شود. پلاستیک تقویت شده فیبر شیشه ای (FRP) معمولا در مونتاژ بدنه کشتی بوسیله چسب و اتصال مکانیکی استفاده می شود که نه تنها باعث می شود از مزایای استفاده از چسب، اما همچنین اطمینان کافی قدرت و قابلیت اطمینان از joint.The روش اتصال به ابتدا چسب و سپس اتصال مکانیکی، که معمولا در اتصال FRP در صنعت کشتی استفاده می شود.


2. کاربرد در ساختار فلزی هال

در ساختار فلزی بدنه کشتی، از قبیل فولاد ضدزنگ فولاد کربن، ساختار آلیاژ فولاد آلیاژی با کیفیت بالا، فولاد ریخته گری، چدن، آلیاژ آلومینیوم، آلیاژ آلومینیوم منیزیم، آلیاژ تیتانیوم و سایر آلیاژهای فلزی به طور گسترده استفاده می شود. کاهش غلظت استرس و بهبود مقاومت شیمیایی مواد شیمیایی مختلف فلزات، روش اتصال می تواند برای اتصال این سازه های اصلی فلز استفاده شود. از جمله دو جزء اکریلیک اسید، اپوکسی دو جزء و غیره.


3. کاربرد در نصب کاشی حوضچه شناور

با توسعه مواد جذب کننده مدرن، کاشی های ضد صدا نوع جدیدی از تجهیزات زیردریایی است. به عنوان ابزار موثر برای سرکوب ارتعاش سر و صدا، کاهش شدت هدف آکوستیک کشتی و بهبود پنهان کردن زیردریایی، تکنولوژی ضد سر و صدا کاشی به طور گسترده ای توسط نیروهای دریایی در جهان مورد استفاده قرار می گیرد. کاشی های ناخوشایند معمولا از پلیمر مانند لاستیک مصنوعی مانند مواد لاستیکی استایرن بوتادین، مواد الیاف پلی اورتان و لاستیک پلی سولفید تشکیل می شود. این چسب نیاز به پیوند، قوی، ضربه مقاوم در برابر آب، مقاوم در برابر اسپری نمک، مقاوم در برابر آب دریا، مقاوم در برابر لرزش و حتی برخی از ویژگی های کاهش دما و کاهش نویز. سیلان اصلاح شده، لاستیک آلی و غیره.


(قسمت دوم) کاربرد چسب در سیستم سازه کشتی

1. استفاده از مواد فوم برای کشتی

ساختار interlayer از کابین کشتی معمولا با ساختار لانه زنبوری و مواد فوم پر شده است، از قبیل فوم پلی اورتان، فوم فنل، و غیره. از یک سو استفاده از ساختارهای لانه زنبوری و مواد فوم می تواند خواص مکانیکی محفظه ها مانند کاهش وزن ساختاری و افزایش مقاومت ساختاری. از سوی دیگر، مواد فوم دارای عایق خوب، عایق صدا، مقاومت در برابر ضربه و تکنولوژی ساخت ساده هستند.

علاوه بر مقاومت، درجه حرارت، شرایط دود و سازگاری با مواد هسته و پانل معمولا در انتخاب چسب ها مورد توجه قرار می گیرد.

اگر با مواد پانلی همکاری کنید، شرایط پخت چسب یا فیلم باید با شرایط همکاری پانل سازگار باشد. انتخاب اپوکسی دو جزء، پلی اورتان دو جزء و غیره.


2. کاربرد در پیوند دادن کف کابین

مواد طبقه کابین عبارتند از: کف چرم پی وی سی، طبقه پی وی سی سخت، طبقه نرم و کفپوش کف و کف لاستیکی. معمولا کف به صفحات فولادی یا صفحات آلومینیوم آلیاژ توسط چسب ثابت شده است. الزام چسب چوب مورد نیاز غیر سمی، بدون بو، مقاوم در برابر شعله، روغن مقاومت، مقاومت در برابر خوردگی اسیدی و قلیایی. استفاده بیشتر از سیلیکون یا چسب سیلیکون اصلاح شده.


3.Application در داخل کابین داخلی

روش ترجیحی ترجیحی برای دکوراسیون داخلی کابین، چسبندگی، مانند ابزار، ابزار، لوازم جانبی لوله کشی، لوله های پلاستیکی، پانل های پلاستیکی، کاغذ دیواری و دیگر چسب ها است. برای اطمینان از سلامت و آسایش خدمه، غیر سمی، بی بو، چسب های مقاوم در برابر شعله و محیط زیست در کابین استفاده می شود.


برنامه 4.The در چسب از پوشش پایه برای عرشه آسان برای گرفتن آتش

برای جلوگیری از گسترش آتش به اتاق نشیمن، اتاق کنترل، اتاق نشیمن، اتاق کنترل، راهرو و راهرو، لازم است که پوشش پایه در اتاق نشیمن، اتاق کنترل، راهرو و راه پله. پایه پانسمان آسان برای گرفتن آتش دارای درجه حرارت بالا درجه حرارت بالا و مقاوم در برابر شعله است که می تواند به طور موثر جلوگیری از پخش آتش از عرشه پایین به عرشه بالا. چسب عقب انداز فلوم باید برای چسبندگی پایه پانسمان استفاده نمی آسان برای گرفتن آتش. مانند لاتکس سفید آب، پلی اورتان دو جزء.


(قسمت سوم) کاربرد در سیستم ماشینکاری کشتی

1. کاربرد در ارتباط بین شفت سفت و پروانه

پروانه های کشتی و شفت های سفت با هم در گذشته کشیده شده اند، روش اتصال نیازمند ساعت های ماشینکاری و مسواک زدن دستی سنگین است.

فن آوری جدید "پیوند بدون پیوند" نه تنها صرفه جویی در پردازش کلید و keyways، بلکه موجب صرفه جویی در روش دستی مسواک زدن دستی است که به شدت کاهش شدت کار، کوتاه مدت دوره کشتی سازی و کیفیت محصولات را بهبود می بخشد. همچنین باعث می شود پروانه به علت خوردگی آب دریا تخریب شود. رزین اصلاح شده دارای ویژگی های مقاومت در برابر آب، مقاومت در برابر آب و مقاومت در برابر روغن، چقرمگی خوب و مقاومت چسبندگی و عملکرد خوب در کاربرد کشتی است.


2. استفاده از اصلاح مرکز در هیئت مدیره اصلی موتور اصلی کشتی

روش سیمانی روش رسم سنتی برای اصلاح مرکز صفحه راهنمای موتور اصلی کشتی استفاده می شود. تکنولوژی پیچیده است و قابلیت اطمینان کم است. در حال حاضر چسب برای پر کردن شکاف صفحه راهنمای استفاده می شود و مرکز راهنمای صفحه یک بار و برای همه پس از درمان تعیین می شود، که موجب صرفه جویی در وقت و کار، کاهش شدت کار کارگران و قابلیت اطمینان بالا است. با موفقیت به اصلاح مرکز راهنمای موتور اصلی کشتی اعمال شد.


3. کاربرد در تعمیر موتور اصلی و ماشین کمکی کشتی

موتور اصلی و ماشین آلات کمکی یک کشتی معمولا با پایه ساختار بدنه توسط واشرهای فولادی یا چدن ارتباط دارد. الزامات واشرهای فلزی به ویژه سخت است و محدوده تماس کمتر از 75٪ است. 3 تا 4 مخاطب به 25 * 25mm2 محدوده هستند، بنابراین پد براش میز کار پیچیده است. اکنون استفاده از رزین اپوکسی به جای کوسن های فلزی چرخه کشتی سازی را کاهش می دهد و بهره وری اقتصادی را بهبود می بخشد.


4. کاربرد در رفع شفت دم و آستین مس

محور پشتی یک کشتی مستقیما به پروانه به عنوان یک اجزاء قدرت مخرب متصل شده است و یک ماده فولادی است که می تواند توسط آب دریا خورده شود و بر طول عمر آن تاثیر می گذارد. بنابراین، آستین مس برای حفاظت از محور ستون از فرسایش آب دریا استفاده می شود. روش سنتی نصب آستین مس با دخالت است، یعنی گرم کردن آستین مس و قرار دادن شفت دم، اما این فرایند آسان به کارشناسی ارشد، دمای حرارت بسیار بالا است که باعث می شود آستین مس را شکست دهد و دمای پایین آستین مس را به یک معضل تبدیل می کند و باعث می شود آستین مس خراب شود. استفاده از چسب ساختاری بی هوازی به شدت ساده فرآیند نصب، هزینه های ساخت کشتی را کاهش می دهد و بهبود کارایی کشتی سازی. استفاده از چسب برای تعمیر شفت و آستین مس، و همچنین برای صندلی های مختلف در بدنه، که می تواند روند ساده و بهبود بهره وری را بهبود بخشد.


(قسمت چهارم) کاربرد در تعمیر کشتی

مدت زمان طولانی در تماس کشتی و کشتی با آب رودخانه و آب دریا. پس از خوردگی، ترک، شکستن و سوراخ شدن در سطح ظاهر می شود. تجهیزات شیب مانند نیروگاه، به مدت طولانی تحت تأثیر ارتعاش، سایش و خوردگی قرار دارند و منجر به ایجاد شکاف و تغییر در شکل و اندازه می شود. پس از ماشینکاری، کشتی قطعات ماشین نقص هایی مانند سوراخ های سوراخ، سوراخ ها و حفره های شن و ماسه ای پیدا می کند که بر روی عمر مفید و قابلیت اطمینان قطعات تاثیر می گذارد. استفاده از چسب برای بهبود خوردگی، سایش و نقص های پیری مانند سوراخ سوراخ ها، منافذ، ترک و غیره می تواند کارایی کار را بهبود بخشد، روند تعمیرات را ساده کرده و هزینه را کاهش دهد. به ویژه، مناطقی که تکنولوژی جوشکاری در دسترس نیست، مانند تعمیر زیر آب، پناهگاه های تانکر، بنزین گاز طبیعی و چسب ها، ضروری تر است.


کاربرد در تعمیر رطوبت، کرک و سوراخ کردن قطعات قطعات کشتی

بسیاری از قطعات بزرگ از کشتی، مانند mainframe، رک، سیلندر، سوپاپ ورودی کوره سیلندر، و غیره، بارهای زیادی را برای مدت طولانی تحمل می کنند، مستعد شکاف تولید هستند و اغلب مواد چدن است، بنابراین تعمیر سخت است آنها با تکنولوژی جوشکاری. با استفاده از اپوکسی مرطوب کردن عامل، روش ساخت و ساز اکریلیک و بافتن می تواند نه تنها مشکل را حل کند، بلکه ضمانت، زیبایی، فرآیند ساده و کم هزینه قطعات ماشین را تضمین می کند.


1، کاربرد در تعمیر دستگاه انتقال قدرت کشتی

تعمیر تجهیزات انتقال نیرو کشتی با تجهیزات دیگر متفاوت است. نياز به قدرت بسيار زياد است، فناوري جوشکاري نميتواند استرس داخلي را از بين ببرد و اثرات بدي بر قابليت اطمينان دستگاهها داشته باشد. بنابراین، ترمیم کننده اپوکسی ترمیم کننده چسب با چسب برای تعمیر.


2، کاربرد مهر و موم در تعمیر کشتی

مهر و موم یک نوع مواد مهر و موم است که می تواند با تغییر سطح مهر و موم تغییر شکل، مرطوب خوب به سطح مهر و موم، جریان آسان نیست، دارای چسب است، می تواند ضد آب، ضد گرد و غبار، عایق و مقاوم در برابر ارتعاش مکانیکی با چسب عمومی، سیلنت نیاز به مقاومت بتن کم، مرطوب تر، چسبندگی، پایداری به محیط و بدون خوردگی به سطح مهر و موم است. برای محافظت از کشتی و تجهیزات کشتی از خوردگی، استفاده از سیلیکون و سیلیکون اصلاح شده سیلانت برای مدت زمان طولانی. علاوه بر این، تعداد زیادی لوله و کابل در کشتی وجود دارد.


استفاده در سیستم لوله کشی کشتی

این کشتی دارای یک سیستم لوله بسیار پیچیده است، لوله های خود را مانند تخلیه، لوله های بخار، لوله های سوخت، لوله های روغن روان، لوله های مایع یخچال، لوله های آب دریا و غیره. خط لوله برای حمایت از امکانات شامل خطوط لوله نفت، نفت مایع و گاز طبیعی خطوط لوله، و غیره. شرایط کاری این لوله ها متفاوت از منهای چندین درجه تا صدها درجه است و فشار آنها نیز متفاوت است. حداکثر فشار تحمل تا 8 مگاپاسکال است و چسب نمی تواند مورد نیاز باشد. این می تواند در عین حال با چسب و مهر و موم مورد استفاده قرار گیرد و می تواند مشکل جداسازی را کاهش دهد.


2. در درب کشتی، پنجره ها، عرشه ها، دیوارها و غیره استفاده کنید .

درها و پنجره های کشتی از مواد آلیاژ آلومینیوم ساخته شده اند. به منظور اجتناب از خوردگی الکتروشیمیایی فولاد و آلیاژ آلومینیوم درب و پنجره، سیلانت های چسب معمولا استفاده می شود که سیلت های لاستیکی است. هنگامی که عرشه کشتی با چسب گذاشته می شود، باید از سیلانت برای پر کردن سیلانت استفاده شود. استفاده از مهر و موم می تواند عمر مفید عرشه را بهبود بخشد و هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش دهد.


3.Application در کشتی تجهیزات دقیق

ردیف کشتی، فرسایش آب و هوای بلند مدت در فضای باز، دارای الزامات بالا برای آب بندی است. به طور کلی، سیلانت الاستیک با عمر طولانی، مانند سیلانت پلی اورتان، سیلیکون سیلانت، عمر مفید عموما به بیش از 15 سال می رسد. جعبه سیاه کشتی "شبیه به جعبه" جعبه هواپیما "هواپیما، دستگاهی است برای ضبط ناوبری کشتی، به ویژه برای وضعیت بدنه در صورت خرابکاری در کشتی، که نقش مهمی در تجزیه و تحلیل تصادف دارد. به دلیل محیط ویژه اقیانوس، به طور کلی مورد نیاز است که مواد مهر و موم می تواند مقاومت 1100 ℃، درجه حرارت بالا و 60 MPA با فشار بالا، بنابراین این تحقیق هنوز در کشور ما خالی است.


دانش صنعت مربوطه

کپی رایت © Kejian پلیمر مواد (شانگهای) شرکت, با مسئولیت محدود تمام حقوق محفوظ است.